Yapay Zeka Yıldızları

Bu sayfa web sitesinde verilecek tüm eğitimlerin kısa açıklamasıyla birlikte görülebileceği alandan oluşur. ✨

Şimdi dijital yetkinliklerini geliştirmek için dilediğin eğitimi seçmenin ve maceraya başlamanın tam zamanı!  🎮


 

Ücretsiz

Blok Tabanlı Kodlama – 1

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Scratch, ABD’de bulunan MIT üniversitesinin geliştirdiği, çok basit bir arayüze sahip bir programlama dilidir. Kullanıcı, istediği kodları fareyle tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar ve hikâyeler oluşturabilir. Renkli bir arayüze sahip olduğu için çocukları yaratıcılığa teşvik ederek kodlama yaparak animasyon, oyun ve çizgi film yapmalarını sağlar.

Ücretsiz

Blok Tabanlı Kodlama – 2

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Scratch ile Kodlama Öğreniyorum eğitiminin devamıdır.

Ücretsiz

Dijital Ayak İzi – İnternetteki Kişisel Bilgiler

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Bu eğitimin sonunda dijital ayak izinin ne olduğunu, dijital ayak izinizi en iyi nasıl yönetebileceğinizi ve böylece internet ortamında kişisel verilerinizi ve gizliliğinizi en iyi nasıl koruyabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Ücretsiz

Hack Kontrolü – İnternette Güvenlik

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Bu eğitim, etik hacker'lık kavramını açıklayarak iyi ve kötü niyetli hacker'ların birbirlerinden ayrıldığı yönleri vurgularken, kendinizi en iyi şekilde koruyabilmeniz adına size bir hacker gibi düşünebilme becerisi kazandırmaktadır.

Ücretsiz

Kişisel Veriler ve Gizliliğin Önemi

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Bu eğitim tamamlandığında; internet ortamında aslında farkında olmadan ne kadar çok ve detaylı kişisel bilgi paylaştığınızı, ayrıca bu paylaştığınız bilgileri gizliliğinizi en iyi şekilde korumak adına nasıl yönetebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Ücretsiz

Elektronik Devre Kartı Kodlama

Önerilen Yaş Grubu: 11-14

Micro:Bit, üzerindeki elektronik donanımlar sayesinde programlamayı ve elektroniği çocuklara kolayca öğretmek için tasarlanmış kredi kartı boyutunda bir mikro kontrolcü kartıdır. Bu eğitimi tamamladığınızda programlama ve elektronik alana giriş yapmış olacaksınız.

Ücretsiz

3 Boyutlu Tasarım – 1

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Tinkercad, 3 boyutlu tasarım yaparken kullanılan eğitim amaçlı, online tabanlı bir Autodesk uygulamasıdır. Burada başkalarının yaptığı tasarımları inceleyebilir, kendi yaptığınız tasarımları bu platformda paylaşabilir ve portfolyonuz olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz

3 Boyutlu Tasarım – 2

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Tinkercad ile 3 Boyutlu Tasarım eğitiminin devamıdır.

Ücretsiz

Yeşil Gezegen Animasyonları

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Yeşil Gezegen animasyon videolarında Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı hakkında bilgiler yer almakta.

Ücretsiz

Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı Eğitimi

Önerilen Yaş Grubu: 7-14

Bu kısımda Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı hakkında eğitmenlerimiz tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine verilen eğitimlerin videoları yer almaktadır.